topghesti.com|تفاوت اکتیو و نات اکتیو|ایفون اکتیو|ایفون نات اکتیو|iphone activ|iphone not activ

بررسی تفاوت اصلی آیفون اکتیو و نات اکتیو در تاپ قسطی

ما در تاپ قسطی به بررسی تفاوت اصلی آیفون اکتیو و نات اکتیو درپرداخته ایم تا شما خریدی اسوده تر داشته باشید.

فهرست مطالب

مقدمه

اگرتاالان ازتاپ قسطی خریداقساطی نداشته اید می توانید ازسایت تاپ قسطی روی ثبت سفارش کلیک کرده ونسبت به بررسی تفاوت اصلی ایفون اکیتو ونات اکتیو وکالا دیگری اقدام نمایید.

بسیاری از کاربرانی که برای اولین مرتبه قصد خرید گوشی آیفون دارند، مدام با عبارت اکتیو و نات اکتیو روبه‌رو می‌شوند اما تفاوت آیفون اکتیو و نات اکتیو در چیست؟ چرا برخی گوشی‌ها بر اساس این مبنا تفاوت قیمت پیدا می‌کنند؟ در ادامه‌ی این مقاله توضیح داده و سپس تفاوت آیفون اکتیو و نات اکتیو رامی پردازیم.پس اگرقصد خرید اقساطی کالاهای دیجیتال … ویا بررسی تفاوت آیفون اکتیو و نات اکتیو دارید دراین مقاله ما باشید.

آیفون اکتیوچیست؟

در بازار ایران گوشی آیفون Activeبه معنای فعال شدن است و مدل گوشی های آیفون که فقط یک بار روشن شده اندبه فروش می رسنداین مدل از گوشی ها قیمت کمتری نسبت به گوشی های نات اکتیو دارند.

های دیگر همچون همین موضوع نیز موجب بدبینی برخی کاربران نسبت به آیفون 13 گوشی های اکتیو شده و فکر می کنند که قبلا مورد استفاده قرار گرفته است اما بر خلاف تصور، گوشی اکتیو به معنی گوشی کارکرده و یا دست دوم نیست بلکه در واقع یک بار فرایند فعال شدن اولیه بر روی آن انجام شده و بعدا دوباره خاموش شده است.

گوشی آیفون به صورت اکتیو و نات اکتیو وارد بازار شده و به دست مردم می رسد و در واقع شما اولین نفری هستید که آن را روشن می کنید. به این منظور که مثلا وقتی شما گوشی آیفون ۱۳ نات اکتیو تهیه می کنید در واقع این گوشی تا لحظه ای که به دست شما نرسیده توسط هیچ شخصی روشن و یا از جعبه خارج نشده است که در این مورد بعد از خرید گوشی آیفون می توانید فرایند راه اندازی را بر روی آن انجام دهید.

آیفون نات اکتیوچیست؟

آیفون نات اکتیو به آیفونی گفته می‌شود که در بسته‌بندی اورجینال اپل و به‌صورت آکبند تقدیم شما می‌شود. آیفون نات اکتیو برای نخستین بار به دستان خودتان بازگشایی و اکتیو می‌شود. افرادی که سایت تاپ قسطی  آیفون نات اکتیو بصورت اقساطی خریداری می‌کنند، خیالشان راحت است که گوشی آن‌ها کاملاً نو و دست‌نخورده بوده و تا به حال تعمیراتی روی آن صورت نگرفته است.

تفاوت آیفون اکتیو و نات اکتیوچیست؟

به زبان بسیار ساده، گوشی‌های آیفون که صرفا یک مرتبه روشن شده و مراحل فعال‌سازی ابتدایی روی آنها انجام شود، گوشی‌های آیفون اکتیو یا فعال گفته می‌شود. به تبع، به گوشی‌هایی که به صورت کاملا پلمپ وارد مرزهای ایران شده و به دست مشتری می‌رسد، گوشی آیفون نات اکتیو یا غیر فعال اطلاق می‌شود. با این اوصاف، گوشی‌های آیفون اکتیو به معنای دست دوم بودن گوشی نیست، بلکه صرفا یک مرتبه از داخل جعبه درآورده شده و فعال‌سازی روی آنها انجام می‌شود.

بسیاری از کاربران تصور می‌کنند که یک گوشی آیفون اکتیو نیازی به رجیستری ندارد، در صورتی که این طرز فکر اشتباه است و شما پس از خرید هر مدل آیفون ۱۳ اکتیو یا نات اکتیو باید رجیستری را مطابق با سیم‌کارت خود انجام دهید. با این حال، گوشی آیفون اکتیو به مراتب قیمت کمتری نسبت به گوشی نات اکتیو دارد.

شاید بپرسید چرا اصلا در بازار داخل کشور ایران باید گوشی‌های آیفون اکتیو وجود داشته باشد. ماجرا اینجاست به دلیل نبود شعبه‌ی رسمی کمپانی اپل در داخل کشور، گوشی‌های اپل در مقیاس و اندازه‌ی محدود از کشورهای همسایه وارد ایران می‌شوند. واردکننده‌های آیفون با اکتیو کردن آیفون در خارج از کشور و فعال‌سازی گوشی با اینترنت کشورهای خارجی در واقع تلاش می‌کنند تا محدودیت‌های مربوط به تحریم، شامل حال گوشی نشود. با این حال، از آنجایی که دستگاه از پلمپ خارج می‌شود، قیمت گوشی نسبت به گوشی آیفون نات اکتیو معمولا کمتر است.

نحوه ای تشخیص آیفون آکتیو ونات آکتیو چگونه است؟

بل از هرچیزی به این نکته توجه داشته باشید که برای چک کردن اکتیو و نات اکتیو بودن ایفون هیچ نیازی نیست که پلمپ دستگاه را باز کنید و شما تنها به شماره سریال موجود به روی پشت جعبه نیاز خواهید داشت. ناگفته نماند که اگر قبل از چک کردن اکتیو بودن یا نبودن ایفون آن را روشن کرده و به اینترنت متصل کنید گوشی شما فعال می‌شود.

خوشبختانه نحوه تشخیص گوشی ساده است و تنها باید به قسمت مخصوص سایت اپل مراجعه کنید. پس از وارد شدن به این سایت شماره سریال ایفون که به روی جعبه آن وجود دارد را در باکس مشخص شده وارد کرده و پس از وارد کردن کد موجود در صفحه مربوطه Continue را انتخاب کنید.

حال در مرحله بعدی  با یک تیک سبز مواجه می‌شوید که معنای آن این است که ایفون شما قبلا اکتیو شده و تاریخ فعال شدن آن نیز قابل مشاهده است و یا با یک علامت زرد رنگ مواجه می‌شوید که از شما می‌خواهد در ابتدا ایفون خود را اکتیو کنید.اگر ایفون نات اکتیو خریداری کرده‌ایدباید در این صفحه بااین  عبارت Please activate your device مواجه می شوید.

چطور تفاوت آیفون اکتیو ونات اکتیو راتشخیص دهیم؟

به فرض مثال شما یک گوشی آیفون را از شرکتی خریداری کرده‌اید که مدعی شده گوشی مورد نظر شما نات اکتیو است. چطور می‌توان این ادعا را بررسی کرد؟ آیا اصلا راه حل و ترفندی برای فهمیدن این موضوع وجود دارد؟ خوشبختانه می‌توان بر اساس یک روش ساده تشخیص دهیم که گوشی آیفون‌ از ابتدا نات اکتیو بوده یا خیر. به منظور بررسی اکتیو یا نات اکتیو بودن آیفون تنها کافی است مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

۱. روی این لینک کلیک کرده تا وارد سایت اصلی اپل شوید (نیازمند نرم افزارهای دور زننده تحریم). شرکت اپل با تعبیه‌ی یک بخش در سایت، نات اکتیو بودن گوشی شما را بررسی می‌کند.

۲. جعبه‌ی گوشی آیفون خود را بررسی کرده و به دنبال شناسه IMEI باشید. عدد مربوطه را در فیلد Enter Your Serial Number وارد کنید.

۳. کد امنیتی که برای شما ظاهر می‌شود را در کادر مربوطه وارد کنید. در نهایت روی گزینه‌ی Submit کلیک کنید.

اگر واقعا گوشی شما نات اکتیو باشد، عبارت Please activate your iPhone را مشاهده خواهید کرد؛ به این معنا که شرکت اپل می‌خواهد تا شما گوشی را فعال کنید. اگر هم گوشی آیفون از قبل اکتیو شده، شما می‌توانید اطلاعاتی مثل تاریخ باقی مانده‌ی گارانتی را به وضوح رویت کنید.

در حال حاضر تنها راه حل برای تشخیص آیفون اکتیو و نات اکتیو در همین موضوع خلاصه شده است؛ بنابراین، از نصب هر گونه نرم افزار شرکت‌های ثالث که ادعا می‌کنند که اکتیو یا نات اکتیو بودن آیفون را چک می‌کنند اکیدا خودداری کنید. همچنین حتی اگر دلتان می‌خواهد گوشی آیفون اکتیو را تهیه کنید، بهتر است از فروشگاه‌ معتبر و مطمئن تاپ قسطی نسبت به انجام این کار اقدام کنید. خوشبختانه در فروشگاه تاپ قسطی، محصولات آیفون به صورت نات اکتیو برای خرید به وفور مشاهده می‌شود و شما می‌توانید آیفون دلخواه خود را با خیال راحت خریداری کنید.

شرایط خرید اقساطی گوشی های آیفون آکتیو و نات اکتیو در تاپ قسطی!

برای تهیه و خرید قسطی گوشی های آیفون  بسیاری از متقاضیان می‌کوشند شرایط خرید نقدی و اقساطی سایت‌های فروش آنلاین را بررسی نمایند.

سایت تاپ قسطی با ارائه فروش اقساطی گوشی‌های آیفون نات اکتیو و برندهای دیگر، توانسته است رضایت متقاضیان را جلب نماید. با خرید گوشی های آیفون نات اکتیو  می‌توانید از کاربردهای عالی این دستگاه استفاده کرده و با هزینه‌ای کم، بهترین مدل گوشی آیفون را خریداری  نمایید.

اگر به دنبال خرید گوشی هستید که با آن بتوانید نیازهای روزمره خود را براورده نمایید خرید گوشی آیفون  گزینه مناسبی برای شما خواهد بود .

اما اگر به دنبال خرید گوشی حرفه ایی تری هستید می توانید از گزینه های دیگری مانند پرچمداران آیفون استفاده نمایید. هرچند بازه قیمتی این گوشی ها شاید بیشتر باشد اما شرایط خرید اقساطی تاپ قسطی خرید این گوشی ها را برای شما آسان نموده است..

همچنین می توانید برای آگاهی از شرایط خرید اقساطی انواع کالا و خدمات بصورت اقساطی از تاپ  قسطی نسبت به ثبت سفارش در سایت تاپ قسطی اقدام نموده تا در اولین فرصت همکاران ما با شما تماس گرفته و در کوتاه ترین زمان ممکن خرید خود را نهایی فرمایید.

جمع بندی

گوشی اپل اکتیو بخریم یا نات اکتیو؟

اگر برای شما مهم است که گوشی حتما نات اکتیو باشد و می‌خواهید از نو بودن حتمی آن اطمینان حاصل کنید و اختلاف قیمت موجود برایتان اهمیت چندانی ندارد به سراغ ایفون نات اکتیو بروید. از طرفی اگر اختلاف قیمت موجود برایتان مهم است و خیلی هم وسواس زیادی به روی این که گوشی حتما کاملا نو باشد ندارید به سراغ ایفون‌های اکتیو بروید( البته پیشنهاد نمیشود)

البته همان‌طور که بالاتر نیز اشاره کردیم با خرید اقساطی از فروشگاه‌های معتبر مانند تاپ قسطی می‌توانید از نو بودن گوشی‌های نات اکتیو

اطمینان حاصل کنید و بدون هیچ نگرانی خرید خود را انجام دهید.