تاپ قسطی |فروشگاه آنلاین اقساطی
پکیچ قسطی

راهنمای انتخاب خرید پکیج به همراه شرایط خرید اقساطی لوازم خانگی تاپ قسطی

در این مطلب نحوه آشنایی با انواع پکیج ها ، نحوه عملکرد هر پکیج و مزایا و معایب هر دسته ازپکیج ها توضیح داده شده است تا شما راحت تر بتوانید نسبت به خرید اقساطی انواع پکیج از تاپ قسطی اقدام نمایید

فهرست مطالب

پکیج قسطی با تاپ قسطی

راهنمای انتخاب خرید اقساطی پکیج مناسب در تاپ قسطی

در هوای سرد زمستان یک هوای گرم و مطبوع را می توان با نصب پکیج در منزل تجربه کرد . با پیشرفت تکنولوژی و کوچک شدن منازل مسکونی و زندگی آپارتمان نشینی یکی از نیازهای روزمره زندگی در تهیه سیستم گرمایش منزل خریدیک پکیج مناسب می باشد.

در مقاله پیش رو قصد داریم تا شما را با نحوه انتخاب مناسب پکیج و شناخت بهتر انواع پکیج آشنا نماییم.

بسیاری از افراد هنگام خرید پکیج با این مشکل روبرو می شوند که کدام یک از پکیج های موجود در بازار مناسب محیط زندگیشان می باشد. شاید اولین نکته در انتخاب پکیج این مساله است که پکیج های دیواری برای مساحت های زیر 250 متر مربع و پکیج های ایستاده برای مکانهایی با مساحت بیش از 250 متر مربع مناسب میباشند.

اصلا پکیج چیست و چگونه کار میکنه؟

قبل از راهنمایی خرید پکیج لازم است کمی با این محصول آشنا شوید. پکیج های دیواری و انواع آن امروزه جایگزین مناسبی برای موتور خانه های قدیمی هستند. این وسیله وظیفه گرمایش آب رادیاتور و آب مصرفی را در فضاهای مورد استفاده بر عهده دارد.  

یکی از مهمترین مزایای پکیج های دیواری نسبت به موتورخانه های قدیمی بازدهی وکارایی بیشترو همچنین هزینه و سرو صدای کمتر این وسیله می باشد.

 به طور کلی مزایای پکیج ها را میتوان  به شرح زیر نام برد:

  • اشغال فضای بسیار کم
  • نگهداری آسان بهمراه نصب و راه اندازی راحت
  • تامین گرما در مدت زمان کم برای فضای منزل
  • کارایی بالاتر در حین مصرف کمتر انرژی.
  • تنظیم دمای مستقل برای هر واحد مسکونی.
  • دارای امنیت بالاتر با توجه به داشتن امکاناتی از قبیل سنسور دود و سنسورها ی آب گرم .

 

 

پکیج ها دارای معایبی نیز هستند که به اختصار به شرح آنها می پردازیم:

1-پکیج های دیواری دارای عمر کمتری نسبت به سیستم های مرکزی میباشند.

2-در صورتی که فشار آب ساختمان بالا و پایین شود عملکرد پکیج مختل می شود.

3- مقداری از فضای داخل آپارتمان یا آشپزخانه اشغال میشود که برای مکان های خیلی کوچک شاید ناخوشایند باشد.

مشخصات فنی در خرید قسطی پکیج

در خرید اقساطی پکیج دیواری باید به مشخصات فنی و مواردی از قبیل متراژ ساختمان، مسکونی یا تجاری بودن آن، میانگین دمای شهر محل نصب وموارد مشابه دیگری توجه کافی نمایید. در نظر بگیرید که توجه و بررسی ویژگی های ساختاری و عملکردی پکیج تنها به استفاده بهینه آن ختم نشده و شرایط کاربرد آتی این وسیله را در نظر دارد.

 بعنوان مثال در هنگام خرید قسطی پکیج از سایت تاپ قسطی باید به نحوه سرویس و تعمیر پکیج خریداری شده توجه نمود زیرا که بطور مثال  موارد و نکات در تعمیر پکیج بوتان با پکیج آریستون متفاوت است.

شاید توجه به این نکات هنگام خرید محصول کمی برای شما نگران کننده باشد لذا ما در این مقاله سعی بر آن داریم تا با راهنمایی مناسب از این نگرانی بکاهیم پس با ما همراه باشید.

مهمترین پارامترها در خرید اقساطی پکیج چیست؟

در خرید قسطی پکیج جای هیچ نگرانی نیست، پس از بررسی های کلی می توان به اصلی ترین فاکتورها برای خرید بهترین پکیج برای مشتریان عزیز اشاره نمود که با در نظر گرفتن این پارامتر ها که در زیر به آنها اشاره خواهیم نمود می توانید پکیج مناسب خود را انتخاب نمایید

پکیج زمینی یا دیواری کدام بهتر است؟

اولین نکته ای که در راهنمای خرید اقساطی پکیج باید به آن توجه نمود، زمینی یا دیواری بودن پکیج می باشد که در نحوه نصب ،تعمیر و سرویس آن تاثیر بسزایی دارد.

 با توجه به اینکه پکیج های دیواری در کارایی، مصرف کم و عمر طولانی حرف اول را میزنند  اما فقط مناسب مکانهایی با متراژ کمتر از 250 متر میباشند.

در صورتی که متراژ محل مانند سالن ها ، دفاتر ، مساجد ، سوله ها  و…بالاست بهتر است به سراغ پکیج های زمینی و ایستاده بروید .در ضمن دسترسی به این نوع پکیج ها برای تعمیر و سرویس نگهداری نیز راحتر می باشد.

پکیج های مانیتور دار کدامند ؟

در خرید اقساطی پکیج حتما باید به این نکته توجه نماییم که آیا پکیج مورد نظردارای مانیتور میباشد. زیرا این نوع پکیج ها دارای سنسورهای کنترلی متفاوتی هستند که هر گاه این سنسورها متوجه عدم عملکرد صحیح پکیج شوند به بررسی قطعات پرداخته و مشکل بوجود آمده در هر قطعه را با کد خطایی روی مانیتور به نمایش می گذارند که با توجه به این کد ها می توان به راحتی مشکل پکیج را برطرف نمود.

ظرفیت پکیج چیست؟

یکی از نکات مهم در خرید اقساطی پکیج توجه به ظرفیت پکیج میباشد. برای محاسبه ظرفیت پکیج نیاز به داشتن متراژ ( مساحت) محل نصب این محصول می باشد.

برای اینکه ظرفیت پکیج مناسب برای خانه خود را محاسبه کنید کا فی است متراژ ساختمان را در 150 کیلو کالری ضرب کنید و عدد بدست آمده را بر 860 (1 کیلو وات معادل 860 کیلو کالری است) تقسیم کنید تا ظرفیت برحسب کیلو وات بدست آورید. ما برای راحتی شما مساحت محل نصب و ظرفیت انواع پکیج  را در جدول زیر آورده ایم

ظرفیت پکیج (KW)

مساحت مناسب (متر مربع)

24

تا 150

28

150- 220

30

220 -300

35

300-350

ظرفیت پکیج مناسب برای آپارتمان های 100 متر به بالا

برای آپارتمان هایی با متراژهای کمتر از 100 متر یک پکیج با ظرفیت 22000 وات کفایت می کند.

 حال با توجه به توضیحات گفته شده در مورد انتخاب ظرفیت با توجه به مساحت محل نصب، شما خریدار عزیز گام بزرگی در انتخاب پکیج مناسب خودرا برداشته اید .شما میتوانید همین الان از صفحه محصولات لوازم خانگی بخش گرمایشی و سرمایشی تاپ قسطی کالای مورد نظر خود را انتخاب و نسبت به خرید اقساطی آن از تاپ قسطی اقدام نمایید.

برای خرید اقساطی پکیج ،دو مبدل بهتره یا تک مبدل ؟

در خرید قسطی پکیج دیواری توجه به دو مبدل یا تک مبدل بودن پکیج بسیار مهم است. پکیج های تک مبدل فقط دارای یک مبدل بوده که هر دو وظیفه ی گرم کردن آب مصرفی مانند حمام و گرم کردن مدار گرمایشی را برعهده دارد.

ولی در پکیج های دو مبدله هر کدام از مبد ل ها دارای وظیفه خاصی هستند. یکی آب مصرفی را گرم می کند و دیگری وظیفه تامین دمای مدار گرمایشی را بر عهده خواهد داشت. از مزیتهای پکیج دو مبدله این است که هم دیرتر جرم می گیرد و هم گرمای یکنواختی را برای شما فراهم می آورد.

اگر املاح آب محل نصب پکیج دیواری بالا می باشد در انتخاب پکیج دو مبدله هیچ تردیدی نداشته باشید که بهترین انتخاب می باشد.

پکیج فن دار با بدون فن چه فرقی داره؟

پکیج فن دار یا بدون فن به محل نصب پکیج بستگی دارد. اگر قرار است پکیج شما در بالکن نصب شود بایستی از مدل فن دار استفاده نمایید چون که محفظه ی احتراق پکیج های فن دار بسته هستند و همین مورد مقاومت آن ها را در برابر بادهای قوی بالا می برد .

همچنین اگر مسیر دود کش پکیج بیشتر از یک متر افقی است شما باید از مدل فن دار استفاده کنید. در غیر اینصورت از مدل های بدون فن می توانید استفاده کنید.

هد پمپ سیرکولاسیون در پکیج

در خرید پکیج دیواری توجه به هد پمپ سیرکولاسیون حائز اهمیت است زیرا  اگر مسیر تامین آب گرم مصرفی شما بیش از  35تا50 متر است ممکن است افت فشار آب را به دنبال داشته باشد. لذا پکیج هایی که دارای هد پمپ سیرکولاسیون هستند دارای کارایی بهتری می باشند.

البته اگر لوله های شماکیفیت ساخت استانداردی نداشته باشند و یا زبری بالا و اتصالات زیادی در طول مسیر داشته باشند نیز استفاده از پکیج دارای هد پمپ سیرکولاسیون مناسب می باشد

میزان آب گرم مصرفی پکیج

در خرید پکیج دیواری توجه به میزان آب گرم مصرفی بسیار مهم می باشد. اگر میزان آب مصرفی شما بالا ست، استفاده از پکیج های مخزن دار با ظرفیت حرارتی بالا را به شما توصیه می کنیم ولی اگر میزان آب گرم مصرفی شما زیاد نمی باشد پکیج های بدون مخزن گزینه مناسبی می تواند باشد .

توجه کنید که مصرف گاز پکیج نسبت به آبگرمکن های دیواری و مخزن دار کمتر می باشد در حقیقت برای مصرف بهینه آب و گاز و دیگر انرژی های مصرفی این وسیله گزینه مناسبی است .

شما می توانید برای خرید اقساطی پکیج نسبت به ثبت سفارش آن از سایت تاپ قسطی اقدام نمایید.

خرید اقساطی پکیج خارجی بهتره یا ایرانی؟

یکی از دغدغه های کاربران انتخاب نوع پکیج بر اساس نوع برند آن میباشد. با توجه به بررسی های فنی انجام شده باید اعلام کرد که تفاوت چندانی بین پکیج های ایرانی و خارجی وجود ندارد.

برند های ایرانی با بهره گیری از تکنولوژِی روز دنیا توانسته اند محصولاتی قابل رقابت با برند های خارجی تولید نمایند. به جرات می توان گفت که وجه تمایز بین پکیج های ایرانی و خارجی قیمت بالای محصولات خارجی می باشد که همچنین با توجه به تحریم ها در صورت بروز مشکل در پکیج های خارجی دسترسی به قطعات این محصولات مشکل می باشد.

در حال حاضر دو شرکت بوتان و ایران رادیاتور توانسته اند پکیج های قابل قبولی را در سطح برندهای خارجی تولید و به بازار کشور عرضه نمایند.

فروش اقساطی پکیج ایران رادیاتور

شرکت ایران رادیاتور، یک از قدیمی ترین شرکت های تولید کننده آبگرمکن و پکیج در ایران است که در تمامی شهرهای ایران نمایندگی داشته و خدمات پس از فروش ارائه می نماید.

 از آنجایی که این پکیج ساخت داخل می باشد تمامی قطعات آن در دسترس بوده همچنین این شرکت خدمات پس از فروش خوبی دارد، سرویس کاران به دلیل کار زیاد با این برند به خوبی می توانند تمامی مشکلات آن را رفع کنند.

پکیج های ایران رادیاتور دارای تنوع بسیار زیادی بوده و همگی دارای بازدهی عالی میباشند  لذا شما می توانید براساس نیاز خود و قیمت های مختلفی که در دسترس می باشد بهترین مدل پکیج ایران رادیاتور را انتخاب نمایید .

انواع مدل های پکیج های ایران رادیاتور در کاتالوگ شرکت موجود میباشد.

اگر در مدل پکیج خریداری شده حروف FF بکاررفته به معنی دوجداره و فن دار بودن دود کش پکیج است ولی اگر حروف CF  داشته باشد به معنی بدون فن بودن پکیج می باشد.

پکیج های ایران رادیاتور دارای حجم های مختلفی از قبیل 22000، 24000،28000 و 36000 کیلو کالری برای مصارف خانگی است و این شرکت هر دو مدل زمینی (ایستاده) و دیواری را تولید می نماید.

خرید قسطی پکیج بوتان

برای خرید قسطی پکیج دیواری گزینه مناسب دیگری به نام پکیج های شرکت بوتان نیزوجود دارد. بوتان نیز یکی دیگر از قدیمی ترین شرکت های  ایران مانند ایران رادیاتور می باشد که کار خود را با تولید بهترین آبگرمکن های دیواری و مخزنی شروع کرده است.

محبوبیت بوتان بین خریداران باعث پیشرفت این شرکت بزرگ شده است. این شرکت بدلیل بالا بردن کیفیت محصولات و حفظ آن توانسته است صادرات قابل توجهی به سایر کشورهای همسایه داشته باشد. این شرکت خوب همانند رقیبش خدمات پس از فروش عالی دارد و در بیشتر شهر ها نمایندگی برای انجام سرویس های دوره ای و تعمیرات دارد.

 مشتریان شرکت بوتان طیف گسترده ای از قبیل مشتریان خانگی، مدارس و ادارات میباشد و این شرکت برای احترام به مشتریان خود در محصولاتش تنوع زیادی ایجاد کرده است تا نیاز تمام مشتریان را برآورده سازد.

مدل های تولیدی این شرکت مانند ورونا، کالداونزیا، روما، پارما، پرلا،اپتیما می باشد که در حجم های مختلفی شامل 22000، 24000،28000 و32000 تولید و به بازار عرضه نموده است.

 با توجه به حروف پکیج می توان به برخی از ویژگی ها پی برد به طور مثال وجود حروف RS برای پکیج های بدون فن است و RSI  پکیج های دارای فن می باشند

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی موارد مهم درنحوه انتخاب پکیج مناسب پرداختیم. امروزه پکیج ها با برند های مختلفی در بازار کشور عرضه می شوند.

پکیج ایران رادیاتور، پکیج بوتان، پکیج آریستون، پکیج ایساتیس و .. از بهترین پکیج های بازار هستند که با ظرفیت ها و ویژگی های مختلفی عرضه می شوند. امیدواریم با خواندن این مقاله بتوانید پکیج مناسب را برای محل سکونت خود انتخاب نمایید .

شما برای آشنایی بیشتر از شرایط خرید اقساطی لوازم خانگی میتوانید به سایت تاپ قسطی مراجعه و با توجه به راهنمای خرید اقساطی تاپ قسطی نسبت به خرید اقساطی پکیج مورد نظر خود اقدام نمایید.

پایان