تاپ قسطی |فروشگاه آنلاین اقساطی
راهنمای خرید اقساطی طلا

خرید اقساطی طلا،جواهرات وسنگ های قیمتی به همراه شرایط اعطای اعتبار از تاپ قسطی

در این مقاله شما با انواع سنگ ها ، طلا وجواهرات وشرایط خرید اقساطی از تاپ قسطی و طریقه نگهداری از آن توضیح داده شده است تا شما خرید راحت راتجربه کنید.

فهرست مطالب

در این مطلب نحوه آشنایی شما با انواع سنگ ها ، طلا وجواهرات ونحوه خرید اقساطی از تاپ قسطی و طریقه نگهداری از آن توضیح داده شده است تا شما خرید راحت ومطمئنی راتجربه کنید.

معرفی طلا:

نــام طــلا (Gold) از واژه لاتـیـن «aurum» واژه ی طلا ازمعنی طلوع گرفته شده است. طلا فلزی است گرانبها که در صنایع گوناگون، از جمله علوم پزشکی و داروسازی کاربردهای متعددی دارد. این فلز به خاطر زیبایی، کمیابی و پایداری در تمام طول تاریخ مورد توجه بشر بوده و ابتدا بیشتر جنبه تزئینی و زینتی داشته است. این مقاله به اختصار به معرفی طلا در خانواده و نکاتی در زمینه برخی کاربرد‌های آن در پزشکی و سلامت پرداخته وامکان خرید اقساطی طلا،جواهرات وسنگ های قیمتی را ازسایت آرتیماز برای شما به ارمغان می آورد

شناخت طلا:

طلا به دلیل آنکه فلزی بسیار نرم و چکش‌خـوار است، بـاید بـا فــلزات دیگـری ترکیب شود تــا استحکام لازم را بیابد. به غیر از طلای ۲۴ عیار، مـابقی آلیاژ طلا هستند. مس، نقره، نیکل و پالادیوم بــرای استحکام بیشتر و فلز روی جهت جذب اکسیژن هوا و جلوگیری از اکسید شدن مس و نقره به طـلا اضافه می شوند هرچه عیار طلا بیشتر باشد، زردی آن بیشتر، اما دوام و پایداری آن کمتر و نرم‌تر است. عیار طلا نشان می‌دهد که چه مقدار از آلیاژ آن از طلاست. طلای ۲۴عیار، طلای خالص است.

خواص درمانی طلا:

طلا از دیرباز در سلامت انسان نقش مهمی داشته و دانشمندان مختلف ایرانی در مورد خواص درمانی طلا نظرات ارزنده ای ثبت کردند. از نظر ابن سینا و ابوریحان طلا به دل نیرو بخشیده و دارای طبیعت گرم می باشد. پژوهش‌های علمی نشان می‌دهد طلا روی گلبول‌های بدن مردان اثر نامطلوب می‌گذارد، اما روی گلبول‌های زنان بی‌تاثیر است و علت آن را وجود لایه چربی میان پوست و گوشت زنان می‌دانند که این لایه مانع تاثیر تشعشعات طلا روی گلبول‌های قرمز خون می‌شود. شاید به همین دلیل باشد که دین اسلام استفاده از طلا را برای مردان حرام کرده است؛ زیور آلاتی که مردان استفاده می کنند عموما انگشترهای مردانه است که تلفیقی از نقره و سنگ های قیمتی می باشد.

حساسیت به طلا:

برخی افراد ممکن است به طلا حساسیت داشته باشند و اگر به مدت طولانی در مجاورت آن قرار گیرند، آثار نامطلوبی به صورت سوزش دستگاه تنفس، خارش وقرمز شدن پوست در آنان بوجودبیاید. این افراد باید از زیورآلات پلاتین (طلای سفید) با خلوص بالای ۹۰درصد که کمتر موجب حساسیت می‌شود، استفاده کنند. جالب است بدانید که تا به حال درمورد آلودگی طلا در محیط زیست گزارشی ارایه نشده است.

نتایج تحقیقات دانشمندان:

بر اساس تحقیقات دانشمندان، طلا روند فعالیت ارگانیسم بدن را تسریع می‌کند، موجب بهبود بیماری‌های قلبی می‌شود و فشار خون را پائین می‌آورد و نقره فشار خون را بالا می‌برد؛ و به همین دلیل در طب سوزنی شرق برای بخش‌های مختلف بدن از سوزن‌های طلایی و نقره‌ای استفاده می‌شود.

دانشمندان توصیه کرده‌اند افرادی که مبتلا به زخم معده یا بیماری‌های دیگر معده می‌باشند، از طلا استفاده کنند و افرادی که عصبانیت و تندخویی دارند، از نقره استفاده کنند. پزشکان ترکیب طلا و نقره را توصیه نمی‌کنند و به استفاده مجزای آنها اعتقاد دارند.از طلا وترکیبات آن می‌توان در بهبود بیماری‌های مزمنی چون آرتریت روماتیسمی، آبله و سرخک استفاده ‌کرد. طی مطالعات متعدد در دهه‌های گذشته، تاثیر ترکیبات طلا در درمان سرطان مورد بررسی قرار گرفت.

تاریخچه ی طلا در ایران:

طلا فلزی گرانبها است که در زبان های فارسی به زر معروف است.زر از جمله فلزاتی است که از زمان های باستان مورد استفاده ی بشر قرار گرفته است. احتمال می رود در ابتدا ریزه های براق آن در کنار رودخانه ها جلب توجه او را کرده باشد.دانشمندان عقیده دارند که تاکنون از پوسته ی زمین قریب ۹۵۰۰۰ تن طلا استخراج شده که این مقدار از یک میلیونیم حجم موجود در پوسته ی زمین، کمتر است تنها در آب اقیانوس ها قریب یک میلیارد تن طلا وجود دارد. البته همه ی طلای موجود در پوسته ی زمین قابل بهره برداری نیست. در ایران گیرشمن، در کتاب ایران از آغاز تا اسلام می نویسد:در دوره ی مادها از معادن طلای اطراف همدان بهره برداری می شده است

در دوره ی ساسانیان نمایندگان چین که بین سال های ۴۵۵ و ۵۳۱ میلادی به دربار ایران رفت و آمد داشته اند می نویسند:

در تیسفون پایتخت ساسانی محصولات طبیعی عبارتست از طلا، نقره، مرجان، عنبر، مروارید و اشیاء زجاجی- بلور، آهن، مس، شنگرف و جیوه بود…

باستان شناسان عقیده دارند که در ایران طلا از هزاره ی سوم قبل از میلاد مورد استفاده قرار گرفته و از آن اشیاء زینتی درست می کرده اند.قسمتی ازاین اشیاء در حفریات باستان شناسی به دست آمده است.

نکات لازم هنگام خرید قسطی طلا ومصنوعات آن

۱- عیار طلا باید همراه با علامت تجاری سازنده در محلی قابل رویت بر روی مصنوع حک شده باشد.

۲- فروشندگان و عرضه‌کنندگان مصنوعات طلا موظفند عیار‌های رسمی مصنوعات طلا را در برگه‌های قابل رویت، در معرض دید خریدار قرار دهند.

۳- فروشندگان باید در ذیل برگه‌های فروش، صحت عیار مصنوع فروخته شده را تضمین نمایند.

خرید اقساطی طلا وجواهرات وراههای نگهداری آن

 

۱- هنگام حمام گرفتن و یا شستن دست‌ها، جـواهرآلات خـود را در بیاورید؛ چون صابون به صورت لایه نازکی روی جواهرآلات می‌نشیند.

۲- با جواهرآلات آشپزی نکـنیـد؛ چراکه گـرمای شـدید و روغــن به نگین آنها صدمه می‌زند.

۳- همواره پس از آرایش و یا عطر زدن جواهرآلات خود را بیندازید.

۴- فلزات قیمتی را با یک پارچه مخصوص و یا پارچه نمدی پاک کنـیـد. حوله و پارچه‌های دیگر، به خاطر گـرد و غبـاری که در خــود دارنـد، باعث خراش برداشتن جواهرآلات می‌‌شوند.

۵- جواهرآلات را از ضربه، مواد شیمیایی، نور خورشید و گرمای شدید محافظت کنید.

۶- در استخر و یا موقع شستشوی ظروف یا لباس، جواهرآلات خود را در بیاوریـد، چراکه کـلـر سبب تغییر رنگ و یا شل شدن نگین‌ طلا می‌شود.

۷- جواهرآلات را به منظور جلوگیری از خراشیده شدن جدا از یکدیگر نگهداری کنید.

۸- بهترین روش تمیز کردن جواهرآلات، استفاده از آب و صابون اندک به همراه یـک مـسـواک نرم می‌باشد.

نقش خرید اقساطی طلا در اقتصادخانواده:

طلا یک فلز باارزش و رانبها و یک پشتوانه محکم است که نقش اقتصادی زیادی در زندگی اقشار مختلف جامعه دارد ارزش یک مصنوع طلا یا شمش یا سکه، در میزان طلای خالص موجود در آن است وبحث کیفیت طلا در عیار آن خلاصه می‌شود.در جامعه ما طلا همچون سرمایه‌ای بی‌زوال تصور می‌‌شود که ارزشی همچون پول نقد و زحمتکش‌ترین و کم درآمدترین قشر مردم جامعه هم با پس‌انداز اندک سرمایه خود اقدام به خرید مصنوعات طلا می‌کنند تا هنگام نیاز آن را به فروش برسانند.

یکی از بهترین راهها برای حفظ قدرت خرید استفاده از شرایط خرید اقساطی طلا و جواهرات از تاپ قسطی میباشد که ما به شما توصیه میکنیم.شما میتوانید نسبت به ثبت سفارش و دریافت اعتبار از تاپ قسطی اقدام نموده و سپس با اعتبار خود از سایت آرتیماز نیبت به خرید قسطی طلای خود اقدام نمایید.

در این مقاله به بررسی نکات خریدطلا وشرایط نگهداری آن پرداختیم. 

برای مشاهده ی انواع محصولات طلا وسنگ های قیمتی به سایت آرتیماز مراجعه نمایید.شما همچنین میتوانید نسبت به خرید اقساطی محصولات طلا وسنگ های قیمتی از آرتیماز اقدام نمایید. برای این کار نخست از سایت تاپ قسطی اعتبار خرید اقساطی دریافت نموده و سپس از سایت آرتیماز نسبت به خرید کالای مورد نظرخود، اقدام نمایید.