تاپ قسطی |فروشگاه آنلاین اقساطی
خرید اقساطی لوازم خانگی تاپ قسطی

راهنمای خرید یخچال و فریزر و شرایط خرید اقساطی لوازم خانگی تاپ قسطی

یکی از پرکاربردترین لوازم خانگی برای هر خانواده یخچال و فریزر می باشدلذا درهنگام خرید یخچال و فریزر باید اطلاعات کافی داشته باشید. راهنمای خرید یخچال و فریزر تاپ قسطی در این زمینه به شما کمک میکند.

فهرست مطالب

یکی از ضروری ترین ، مهمترین و پرکاربردترین لوازم خانگی یخچال و فریزر می باشد که هر خانواده حداقل یک دوره ده ساله را با یک نوع جدید ازآن سپری می کند. لذا درهنگام خرید این محصول باید حداکثر دقت را داشته و برای انتخاب بهترین برند به اندازه کافی تحقیق نمایید.

از آن جا که در بازار تنوع برند و مدل با قیمت های متنوعی موجود میباشد امکان دارد که در انتخاب یک یخچال و فریزر مناسب دچار سردرگمی شوید. لذا به همین علت ما در این مقاله سعی کرده ایم تا مشخصات برند های مختلفی ازیخچال و فریزر را اعم از پرطرفدارترین و پرکاربردترین آنها را به شما معرفی نماییم و حداکثر تلاشمان این است که شما پس از خواندن این مقاله بتوانید یخچال و فریزرمناسب را  به آسانی تهیه نمایید.

شما میتوانید انواع یخچال و فریزر خود را پس از انتخاب بصورت اقساطی از سایت تاپ قسطی خریداری نمایید.

بررسی سایز یخچال و فریزر در کالای لوازم خانگی تاپ قسطی

در خرید قسطی یخچال و فریزر یکی از نکاتی که باید به آن توجه کافی نمود اندازه آن می باشد که شما می توانید براساس تعداد نفراتی که از یخچال استفاده می کنند با توجه به جدول راهنمای زیر اندازه یخچال مورد نظرتان را انتخاب نمایید.

 

تعداد افراد استفاده کننده از یخچال

حجم یخچال پیشنهادی

1 الی 2 نفر

250 الی 380 لیتر

3 الی 4 نفر

350 الی 530 لیتر

5 نفر و بیشتر از آن

440 لیتر به بالا

 

ابعاد فضای آشپزخانه در خرید اقساطی یخچال و فریزر چقدر باشد؟

در خرید یخچال و فریزر باید به ابعاد منزل توجه داشت و فضایی که یخچال را در آن قرار می دهید باید به گونه ای باشد که از تمام جهات هوا خور داشته و هوا بتواند آزادانه در اطراف یخچال گردش نماید تا گرمای موتور یخچال به راحتی خارج شده، موتور سرد شود و به یخچال آسیبی نرسد.

در یک قانون کلی یخچال باید از هر طرف حداقل به اندازه 5 سانتی متر فاصله داشته باشد.

ابعاد مسیری که یخچال و فریزر باید طی کند تا به جایگاه اصلیش در آشپزخانه برسد را ازقبل با یک متر اندازه گیری نمایید تا هنگام انتقال یخچال به مشکل برنخورید و در ضمن به یخچال نو شما آسیبی نرسد.

در ادامه مبحث به بیان مزایا و معایب انواع یخچال و فریزر می پردازیم تا در انتخاب آن خیلی راحت تر بتوانید تصمیم گیری نمایید.

مزایا و معایب یخچال فریزر بالا

برای خرید یخچال وفریزر بالا باید به مزایا و معایب آن توجه داشته باشید . این نوع از یخچال و فریزر بصورت فروش اقساطی و نقد در مجموعه تاپ قسطی با شرایط ویژه ارائه میگردد.

لوازم خانگی اقساطی

مزایا

این نوع یخچال را میتوان ارزان ترین نوع یخچال برای خرید و استفاده نام برد . همچنین از مزایای دیگر آن تنوع برند و مدل زیاد برای انتخاب است پس شما آزادی عمل بسیار زیادی در انتخاب خواهید داشت.  برای خرید قسطی یخچال و فریزر از نوع فریزر بالا همین الان به سایت تاپ قسطی مراجعه نمایید.

معایب

اگر شما در طول روز از یخچال به دفعات مکرر استفاده می کنید و مرتبا به سراغ یخچال می روید پس باید به تعداد زیاد خم و راست شوید و این شاید برای شما آزاردهنده بوده و حتی به سلامتی شما هم لطمه وارد نماید.

مزایا و معایب یخچال فریزر پایین چیست؟

فروش اقساطی لوازم خانگی تاپ قسطی

با خرید قسطی یخچال فریزر پایین از تمام بخش های یخچال های فریزر پایین براحتی می توانید استفاده نموده و به خاطر بالا بودن قسمت یخچال دیگر نیازی نیست خم و راست شوید چون که استفاده از یخچال به مراتب از فریزر بیشتر است.

مزایا: از جمله مزایای این نوع یخچال ها طراحی عاقلانه مناسب آن است که دارای کاربرد بیشتری میباشد.در این نوع یخچال ها بخش فریزر غالبا به صورت کشویی طراحی می شوند همچنین برند ها و انواع مدلهای آن دارای تنوع زیادی در بازار میباشد. شما برای دیدن انواع مدلهای یخچال و فریزر به صفحه لوازم خانگی تاپ قسطی مراجعه نمایید.

معایب : این نوع از یخچال و فریزرها از یخچال های فریزر بالا گران تر هستند همچنین میزان سرد کردن در قسمت فریزر دارای عملکرد کندتری نسبت به یخچال های فریزر بالا هستند.

مزایا و معایب یخچال ساید بای ساید

با خرید قسطی یخچال ساید بای ساید از فضای زیاد ، کافی  وآپشن های متنوع این نوع یخچال ها می توانید استفاده کنید که همین ویژه گیها باعث شده یخچال های ساید برای بسیاری از خانواده ها مناسبترین گزینه باشد. 

مزایا:

ظاهر زیبا و شیک در آشپزخانه

ظرفیت ذخیره سازی خوب

آپشن های متنوع مثل آب سرد کن و یخساز

بالاترین دسترسی به فضای داخلی یخچال برای افراد معلول(ویلچری)

معایب:

آب سرد کن، یخ ساز می تواند فضای زیادی از یخچال را اشغال کند  لذا اگر نیاز به فضای خیلی زیادی از یخچال دارید ممکن است کمی به دردسر بیفتید.

در این نوع از یخچال ها فضای داخلی بخش ها دارای ارتفاع کمی است و در بسیاری از مواقع قرار دادن خوراکی ها با ابعاد بزرگ مشکل ساز می شود همچنین ابعاد فیزیکی یخچال بسیار زیاد است و برای فضاهای تنگ مناسب نیست.

دمای نقاط مختلف یخچال نیز می تواند غیر همسان باشد.

یکی از بهترین یخچال و فریزر های ساید موجود در بازار ایران برند الجی و همچنین سامسونگ میباشند که طرفداران زیادی در کشور دارند.

خرید قسطی یخچال درب فرانسوی

یخچال های درب فرانسوی (فریزر پایین با یخچال دو درب) از راحتی یخچال فریزر پایین به همراه ظرفیت و ویژه گی های خوب یخچال های ساید بای ساید بهره می برد . در حقیقت ترکیبی از یخچال ساید و یخچال فریزر پایین میباشد .

فروش یخچال ساید قسطی

مزایا:

ظرفیت ذخیره سازی خوب

آپشن های متنوع مثل آب سرد کن و یخساز

یخچال و فریزر با پهنای بسیار خوب برای خوراکی های با اندازه بزرگ

 

معایب:

آب سرد کن، یخ ساز می تواند فضای زیادی از یخچال را اشغال کند.

قیمت بالا وهزینه زیاد برای خرید که شما می توانید با خرید قسطی این محصول بر این مشکل فائق آید.

ابعاد فیزیکی یخچال بسیار زیاد است و برای فضاهای تنگ مناسب نیست.

مزایا و معایب یخچال فریزر دو قلو(یخچال و فریزر جدا ازهم)

این نوع از یخچال و فریزر بصورت جدا از هم قراردارند. هر دو با موتور و بدنه مجزا که هر کدام به تنهایی میتواند سالها در خدمت شما باشد.با خرید  یخچال فریزر دو قلو شما می توانید ترکیبی از فضای ذخیره سازی خوب با انعطاف پذیری بالا بهره ببرید .

مزایا:

 ظرفیت ذخیره سازی بالا.

این یخچال و فریزر را می توان در فضاهای مجزایی قرار داد لذا در چیدمان فضای آشپزخانه ، شما ابتکار عمل بالاتری خواهید داشت. این ویژگی برای آشپزخانه های کوچک بسیار عالی می باشد شما با خرید قسطی این نوع یخچال می توانید از این ویژگی به نحو احسن بهره ببرید.

معایب:

اشغال فضای نسبتا زیاد.

جنس و رنگ بدنه یخچال

در خرید اقساطی یخچال فریزر از سایت تاپ قسطی حتما به جنس و رنگ بدنه یخچال توجه کنید که در زیر به توضیح مختصری در این خصوص بسنده می کنیم

استیل ضد زنگ:

یخچال های استیل ضد زنگ ظاهر شیک و حرفه ای را به آشپزخانه میدهد ولی وجود لکه و اثر انگشت بر روی آنها به وضوح آشکار است که مدام باید این لکه ها را پاک نمایید برای رفع این مشکل می توانید مدل های ضد لک یا مات را خریداری کنید که کمی گران تر هستند. بیشتر یخچال های استیل درب های کاملا صاف دارند در حالی که بعضی از آنها کمی انحنا دارند و بسیاری از آن ها مغناطیسی نمی باشند.

سفید کلاسیک:

یخچال های سفید نسبت به یخچال های استیل  بسیار راحت تمیز می شوند و مدت تمیز ماندن بسیار بالایی دارند و موجب صرفه جوی در وقت تمیزکاری می گردند لذا با وجود محبوبیت یخچال های استیل ممکن است شما بخواهید یخچال سفید خریداری نمایید.

سیاه:

تعدادی تولید کننده در حال تولید یخچال های مشکی، زغالی و تیره می باشند. یخچال های سیاه یک جایگزین مدرن برای یخچال های سفید اما با ویژگی ضد لک و اثر انگشت هستند در هنگام خرید این رنگ باید توجه داشت که رنگ تیره باعث می شود که آشپزخانه شما تیره تر و کوچک تر بنظر برسد.

رنگ های متنوع طرح دار:

یخچال های طرح دار روز به روز  محبوبیت بیشتری نزد مردم پیدا می کنند و ترکیب رنگ بینظیری را به آشپزخانه ها می دهند. با توجه به اینکه یخچال یک سرمایه گذاری بلند مدت است اگر شما مدام رنگبندی و دکوراسیون آشپزخانه را عوض می کنید حتما به این نکته توجه کنید که یخچال طرح دار شما با دکوراسیون جدید همخوانی داشته باشد.

مصرف انرژی

با خرید اقساطی یخچال فریزر حتما به میزان مصرف انرژی آن توجه نمایید چونکه یخچال فریزر اغلب تا 8% هزینه قبض های مصرفی شما را در بر میگیرد. لذا با یک انتخاب مناسب می توانید در مصرف برق صرفه جویی کنید. هرچه یخچال فریزر بزرگتر باشد مصرف انرژی آن بیشتر است لذا در هنگام خرید  یخچال فریزر با اندازه مشابه حتما به برچسب مصرف انرژی توجه کنید و مدلی را انتخاب نمایید که در مصرف انرژی بهینه باشد.

ویژگی هایی مهم یخچال فریزر

در مطلب زیر به طور مختصر به ویژگی هایی مهمی که در خرید یخچال فریزر باید توجه کرد می پردازیم با ما همراه باشید .

آب سرد کن و یخ ساز

موجود بودن آب سرد کن و یخ ساز روی درب یخچال در صرفه جویی انرژی و جلوگیری از اتلاف سرما بسیار کمک می کند. چون که برای نوشیدن آب مجبور به باز کردن درب یخچال فریزر به طور مداوم نیستید. بعضی آب سرد کن ها و یخ سازها به شیر آب شهر متصل می شوند و بعضی نیاز به اتصال به آب شهر نادرند و دارای مخزن می باشند اگر چه این مدل نیاز به لوله کشی ندارد ولی مخزن آن تقریبا یک سوم فضای فریزر را اشغال می نمایید.

بعضی از یخچال فریزرها دارای فیلتر تصفیه آب هستند که باید به صورت دوره ای برای جلوگیری از بد طعم شدن آب تعویض شوند که اصولا بهتر است که هر شش ماه یکبار تعویض شوند.

محفظه میوه و سبزیجات

با خریدیخچال و فریزر حتما به دارا بودن یخچال فریزر خود به محفظه میوه و سبزی جات توجه کنید زیرا که وجود یک محفظه میوه و سبزیجات مناسب شما را از نگهداری تعداد زیادی کیسه پلاستیکی راحت می کند. در خرید یخچال فریزر حتما به اندازه محفظه میوه و سبزیجات توجه نمایید که حداقل 45 سانتیمتر عرض داشته باشد تا برای نگهداری سبزیجاتی مانند کرفس به مشکل برنخورید همچنین این محفظه باید به راحتی قابلیت تمیز شدن را داشته باشد.

درب یخچال و فریزر

در خرید یخچال و فریزر به دستگیره های درب یخچال توجه ویژه داشته باشید که در جای مناسبی تعبیه شده باشند و به این نکته توجه نمایید زمانی که یخچال فریز به برق متصل نیست درب آن بسیار راحت تر از زمانی که به برق شهر متصل است باز و بسته می شود.

کنترل کننده دما چیست؟

با خریدنقد و اقساطی یخچال و فریزر به دنبال یخچال و فریزری باشید که دارای دو کنترلر دما باشد و این قابلیت را داشته باشد که دمای یخچال و دمای فریزر را به طور جاگانه تنظیم نمایید و شما بتوانید دمای یخچال را بدون تاثیر بر دمای فریزر تنظیم نمایید. بعضی یخچال ها دارای کنترل های الکترونیکی بیشتری هستند، بعضی یخچال ها دارای حافظه 24 ساعته هستند که زمانهای استفاده سنگین از یخچال را ذخیره کرده و قبل از این زمانها شروع به پیش خنک سازی می کنند مانند زمان تهیه شام یا نهار و یا زمانی که بچه ها از مدرسه به خانه برمی گردند.

اغلب یخچال فریزرها زمانی که درب آنها به درستی بسته نمی شوند شروع به زدن بوق هشدار می کنند تا مصرف کننده را از این موضوع مطلع سازند و به این نحو در مصرف برق صرفه جویی می کنند. برای تنظیم دمای یخچال و فریزر حتما از دفترچه راهنمای محصول استفاده کنید و دما را مطابق دفترچه تنظیم نمایید. اصولا دمای یخچال را 3 درجه سانتیگراد و دمای فریزر را 18- درجه سانتیگراد تنظیم می کنند.

ایمنی یخچال

با خرید  یخچال و فریزر به دنبال یخچال و فریزری باشید که از ایمنی مناسب برای کودکان برخوردار باشد از جمله ویژگی های ایمنی می توان به موارد زیر اشاره نمود: 1- مخزن یخ و آب با تنظیمات ایمنی کودکان 2- محفظه نگهداری دارو دارای قفل مناسب باشد. 3- تنظیمات دمایی دارای قفل کودک باشد.

صدای موتور

برای خریدنقد و اقساطی یخچال و فریزر به دنبال یخچال و فریزری باشید که با توجه به موقعیت آشپزخانه و ابعاد محیط استفاده دارای کمترین میزان سرو صدا باشد تا موجب اذیت وآزار شما نشود .به طور معمول محدوده 35 دسی بل عملکرد نرمالی برای یخچال فریزر محسوب می گردد که مانند یک صحبت زمزمه وار می باشد.

یخچال فریزرها به دلیل شروع به کار کمپرسور، یخ زدایی اتوماتیک، کارکرد فن ها و حتی انبساط و انقباض بدنه به خاطر تغییر دما ممکن است دارای صداهای مختلف و عجیب و غریبی باشند لذا حتما هنگام خرید این محصول به میزان سروصدای آن که روی برچسب محصول می باشد توجه نمایید.

شما می توانید برای خرید اقساطی  یخچال و فریزر در صفحه ثبت سفارش تاپ قسطی نسبت به ثبت سفارش خود اقدام نمایید.

پایان