topghesti.com-خرید طلای قسطی در تاپ قسطی

فواید خرید اقساطی طلا در تاپ قسطی

فهرست مطالب

مزایای خرید طلا

خرید طلا در انواع مختلفی امکان پذیر است که عبارتند از: طلای نو، طلای دست دوم، طلای زینتی، طلا شکسته، طلا آب شده، شمش و … یکی از مزیت‌های خرید طلا نقد شوندگی آسان آن است. در صورتی که به پول نیاز داشتید، می‌توانید برای فروش اقدام کنید. علاوه بر این، طلا در طولانی مدت ارزش خود را از دست نمی‌دهد و با انتخاب زمان خرید و فروش درست به هدف خود دست می‌یابید. علاوه بر اینکه که طلا نقدشوندگی خوبی دارد، تقاضای خرید آن نیز بالا است.  با این تفسیرات طلا نوعی سرمایه گذاری کم ریسک به حساب می‌آید.

استهلاک از دیگر مواردی این که هنگام سرمایه گذاری باید به آن توجه کرد. استهلاک طلا و سکه کم بوده و به همین دلیل محبوبیت زیادی برای سرمایه گذاری دارند. طلا را می‌توان به راحتی برای مدتی طولانی نگه داشت و نیاز به رسیدگی ندارد. در ضمن قابل حمل است و در صورت لزوم می‌توان آن را جابه‌جا کرد.

از سرمایه گذاری در طلا می‌توان از دو جهت بهره برد. یکی از اینها، تنها خرید طلا برای جمع کردن اندک سرمایه است؛ از سوی دیگر استفاده از طلا در مناسبت‌ها و یا انتقال به نسل بعدی است. گرچه انتخاب بین این دو، گاه انتخاب نوع طلا را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

در این روش سرمایه گذاری حتی با حداقل سرمایه می‌توان اینکار را انجام داد.

 

خریداقساطی طلا بصرفه است

از آنجایی که قیمت طلا همیشه رو به افزایش است، خرید طلا می‌تواند علاوه بر کاربرد زینتی یک راه سرمایه گذاری مطمئن باشد. بسیاری از افراد توانایی خرید طلا را ندارند اما خرید طلای قسطی برای همه افراد امکان پذیر است. همچنین امکان خرید هرنوع زیورآلاتی مثل گوشواره، گردنبند، انگشتر و … بصورت قسطی وجود دارد. شما می‌توانید با خرید اقساطی طلا برای عزیزان خود هدایای با ارزشی تهیه کنید

خرید طلا به صورت اقساطی چیست

طرح‌های اقساطی فروش طلا، چند سالی است که توجه بسیاری را به خود جلب کرده‌اند. در این روش، افراد طلای مورد نظر خود را به‌صورت اقساط چندماهه خریداری می‌کند. فروشگاه تاپ قسطی نیز برای رفاه حال مشتریان خود، طرح خرید آنلاین طلا بدون اجرت را طراحی و ارائه کرده است. بر اساس این طرح، پس از انتخاب طلای مورد نظر و واریز پیش‌پرداخت به حساب فروشگاه، قیمت طلا برای شما تثبیت و مابقی هزینه، به‌صورت قسطی ماهیانه دریافت می‌شود.

چرا باید روی خرید اقساطی طلا سرمایه گذاری کرد

دلایل زیادی برای اضافه کردن طلا به سبد سرمایه گذاری وجود دارد. این فلز گران بها، سابقه حفظ ارزش خود در شرایط نابسامان اقتصادی را داشته و همین موضوع، آن را به یک سرمایه گذاری مطمئن و سودآور در زمان تورم تبدیل کرده است.

همچنین، طلا می تواند سطح مهمی از تنوع را برای سبد سهام شما فراهم آورد؛ زیرا، قیمت طلا، معمولاً همبستگی منفی با سایر طبقات دارایی دارد.

سرمایه گذاران می توانند نسبت به دریافت وام فوری، اقدام نموده و خرید اقساطی طلا را در دستور کار خود قرار دهند. به خاطر داشته باشید که قیمت تمام شده خرید قسطی، ممکن است بیشتر از خرید نقدی باشد؛ اما، به دلیل شرایط تورمی که منجر به کاهش ارزش پول در طول زمان می شود، مطمئناً نرخ بازده بیشتری را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

فرصتی برای بهبود رتبه اعتباری

خرید اقساطی طلا از تاپ قسطی، این فرصت را به شما می دهد تا رتبه اعتباری خود را بهبود ببخشید. سابقه پرداخت، بخشی از امتیاز اعتباری شما را تشکیل می دهد؛ بنابراین، اگر تمام اقساط خود را به موقع و به طور کامل انجام دهید، اعتبار شما با گذشت زمان بهبود می یابد. این یکی از ساده ترین راه ها برای افزایش رتبه اعتباری است.

هچنین میتوانید با اعتبار از تاپ قسطی برای خرید اقساطی اقدام نمایید.

معایب خرید اقساطی کالا

درحالی که سرمایه‌گذاری در طلا ازطریق خرید اقساطی، می‌تواند راهی عالی برای تنوع بخشیدن به سبد سهام شما باشد، معایب یا خطراتی نیز دارد که باید مراقب آن‌ها باشید.

چه چیزی قیمت طلارو تعیین می کند

قیمت طلا، ممکن است در کوتاه مدت، بی‌ثبات باشد؛ اما، این فلز، ارزش خود را در بلندمدت حفظ کرده است. به‌طورکلی، بالا و پایین رفتن قیمت طلا به عرضه، تقاضا و رفتار سرمایه‌گذار بستگی دارد.

از آن‌جایی که این فلز، اغلب برای محافظت از سرمایه در برابر تورم استفاده می‌شود، سرعت تورم و انتظارات بازار برای سطوح تورم آتی نیز می‌تواند بر قیمت آن تأثیر بگذارد.

علاوه ‌براین‌ها، بدتر شدن شرایط اقتصادی هم، ممکن است قیمت طلا را تقویت کند؛ زیرا، خرید این فلز، یک سرمایه‌گذاری نسبتاً مطمئن در زمان‌های سخت تلقی می‌شود.

طلای دسته دوم بخریم یا طلای نوی قسطی

وقتی شما طلای نو می‌خرید باید کارمزد و مالیات هم پرداخت کنید که این مبالغ در زمان فروش از طلا کم می‌شود. در نتیجه، سود کمتری خواهید برد. اما وقتی طلای دست‌دوم خریداری می‌کنید، چون هنگام خرید برای اجرت ساخت آن پولی نداده‌اید، پس موقع فروش سود بیشتری کسب می‌کنید. به همین خاطر است که اغلب افرادی که می‌خواهند روی طلا سرمایه‌گذاری کنند سراغ خرید طلای دست‌دوم می‌روند.

مزیت طلای بی‌اجرت این است که شما می‌توانید به اندازه‌ی بودجه و سرمایه خود طلا خریداری کنید. یعنی محدودیت‌های قیمتی طلاهای نو برایتان مطرح نیست.

البته باید بدانید که خرید طلای دست دوم یا خرید طلای بی‌اجرت هم مشکلات و خطرهای خاص خود را دارد و ممکن است تقلبی و فاقد اصالت باشد. بنابراین اگر نگران تقلبی بودن طلا یا پائین بودن عیار آن هستید، بهتر است سراغ خرید طلای کم اجرت بروید نه طلای بی‌اجرت. در بین انواع طلا، النگو و آویزهای زنجیر طلا کمترین اجرت را دارند که می‌توانند جایگزین طلای دست دوم شوند.

در خرید حضوری طلا ممکن است تعداد محدودی از مغازه‌ها شرایط فروش قسطی نیز داشته باشند. البته برای انتخاب فروشگاه معتبر باید دقت زیادی داشته باشید. مثلا فروشگاه سابقه فعالیت چندین ساله داشته باشد و رضایت مشتریان را جلب کرده باشد. تاپ قسطی با چندین سال سابقه فروش اعتبار زیادی دارد و شما می‌توانید با اطمینان خاطر از فروشگاه تاپ قسطی بصورت اقساطی خریداری کنید.

خرید طلا به صورت حضوری به صرفه تر است یا آنلاین

همان‌طور که می‌دانید خرید طلا قسطی به دو صورت حضوری و آنلاین انجام می‌شود. معاملات مربوط به طلا به‌دلیل هزینه‌های سرمایه‌گذاری سنگین و قابل توجه از حساسیت بالایی برخوردار است و نیاز به دقت و توجه فراوان دارد. انتخاب بین دو گزینه حضوری و آنلاین به شرایط زندگی و دیدگاه شخصی شما بستگی دارد. برخی از افراد نسبت به خریدهای آنلاین دیدگاه مثبتی ندارند و ترجیح می‌دهند خریدهای خود را از فروشگاه‌های فیزیکی انجام دهند. هر چند ممکن است تعداد فروشندگانی که این تسهیلات را ارائه می‌دهند در برابر تعداد سایت‌ها و فروشگاه‌های آنلاین قابل مقایسه نباشد و این مسئله باعث محدودیت در دامنه انتخاب افراد شود.

در مقابل، افرادی هستند که ترجیح می‌دهند انتخاب خود را در دامنه وسیع‌تری انجام دهند و از سهولت مراحل خرید آنلاین بهره‌مند شوند. خرید از فروشگاه‌ها و سایت‌های فروش اقساطی طلا که دارای اعتبار قانونی هستند می‌تواند به اندازه خریدهای حضوری، معتبر و قابل‌اطمینان محسوب شود و حتی خیلی ساده‌تر از خرید حضوری و مستقیم انجام شود. چه‌بسا فروشندگان سودجویی وجود دارند که در معاملات حضوری خود شفافیت و صداقت ندارند. نکته‌ای که در هر دو مدل خرید اقساطی طلا اهمیت دارد، انتخاب یک فروشگاه مطمئن و قابل‌اعتماد است. کسب اطلاعات و آگاهی از چگونگی تعیین اجرت و سود توسط خریدار در روشن‌سازی و شفافیت این پروسه قطعا تاثیرگذار خواهد بود.

خرید قسطی طلادر شرایط تورم

در شرایطی که تورم وارد اقتصاد می‌شود. و ارزش پول کاهش می‌یابد، خرید طلا اقساطی می‌تواند به عنوان یک گزینه مهم در حفظ و ارتقاء قدرت خرید افراد مطرح شود.

حفظ ارزش سرمایه: طلا به عنوان یک سرمایه پایدار شناخته می‌شود که ارزش آن در طول زمان نسبت به ارزش پول پایدارتر است. به عبارت دیگر خرید طلا به صورت قسطی می‌تواند به خریداران کمک کند. تا ارزش سرمایه خود را در برابر تورم حفظ کنند

محافظت در برابر تورم: زمانی که تورم افزایش می‌یابد، ارزش پول کاهش می‌یابد. و قدرت خرید افراد نیز کمتر می‌شود. با خرید طلا به صورت قسطی، افراد می‌توانند از دست دادن ارزش پول و تضعیف قدرت خرید خود در مقابل تورم را کاهش دهند.

سرمایه‌گذاری مطمئن: خرید طلا به صورت قسطی به افراد امکان می‌دهد تا به صورت تدریجی در بازار طلا سرمایه‌گذاری کنند. و این سرمایه‌گذاری، به عنوان یک منبع مطمئن در برابر تورم و نوسانات اقتصادی، محسوب می‌شود

بنابراین، خرید طلا به صورت قسطی می‌تواند به عنوان یک راهکار موثر برای حفظ و ارتقاء قدرت خرید افراد در شرایط تورمی مورد توجه قرار گیرد. این نوع خرید می‌تواند به افراد کمک کند تا ارزش سرمایه و قدرت خرید خود را در مقابل تورم و نوسانات اقتصادی حفظ نمایند.